Content Header

Obveznosti študentov v okviru Dnevov slovenske muzikologije

Obveznosti študentov v okviru Dnevov slovenske muzikologije published on Ni komentarjev na Obveznosti študentov v okviru Dnevov slovenske muzikologije

V prvem tednu novega študijskega leta (2.-5. oktober) Slovensko muzikološko društvo v sodelovanju z Oddelkom za muzikologijo pripravlja Dneve slovenske muzikologije. Študenti naj se v okviru vaj udeležijo posameznih dogodkov po spodnjem razporedu. Prisotnost bosta preverjala doc. dr. Katarina Bogunović Hočevar in asist. dr. Nejc Sukljan, ki ju na posameznih dogodkih opozorite, da ste prišli.

1. letnik (Vaje iz Uvoda v muzikologijo)
Pogovor z dr. Andrejem Rijavcem (ponedeljek, 2. 10., 11.00, Klubski salon Maxi marketa).
Aktualni izzivi slovenske muzikologije – okrogla miza (ponedeljek, 2. 10., 18.00, Kogojeva dvorana DSS).
Klavirski recital: 1917 (sreda, 4. 10., 20.00, Lajovčeva dvorana Glasbene matice Ljubljana).
Muzikološki inštitut ZRC SAZU na prelomu stoletij (četrtek, 5. 10., 11.00, Mala dvorana ZRC SAZU).
Muzikologija v slovenskem prostoru: medgeneracijsko srečanje (četrtek, 5. 10., 18.00, Kazinska dvorana).

2. letnik (Vaje iz Zgodovine glasbe 2)
Glasbeni viri in informacijska tehnologija (torek, 3. 10., 10.30, NUK)
Najnovejši prikazi zgodovine slovenske glasbe – izzivi in dileme (sreda, 4. 10., 18.00, Lajovčeva dvorana Glasbene matice Ljubljana)

3. letnik (Vaje iz Zgodovine slovenske glasbe)
Glasbeni viri in informacijska tehnologija (torek, 3. 10., 10.30, NUK)
Srečanje z muzikologinjo Katjo Virant Iršič (sreda, 4. 10., 12.00, Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija Ljubljana).

Vaje iz Historične izvajalske prakse
Študenti 2. in 3. letnika, ki boste v študijskem letu 2017/2018 poslušali izbirni predmet Historična izvajalska praksa, se v ovkiru vaj udeležite predkoncertnega pogovora (torek, 3. 10, 19.00, Mala dvorana ZRC SAZU) in koncerta Mit o Arkadiji iz cikla HARMONIA CONCERTANS – stara glasba na Novem trgu (torek, 3. 10., 20.00, Atrij ZRC). Po koncertu morate pripraviti poročilo in ga oddati na prvem terminu vaj (10. 10.). Poročilo o koncertu je eden od pogojev za pristop k ustnemu izpitu.
Opozorilo: vstopnina za koncert znaša 5,00 €, vstopnice so na voljo v knjigarni Azil (ob koncertnem prizorišču).

Magistrski študentje
Glasbeni viri in informacijska tehnologija (torek, 3. 10., 10.30, NUK)

Več informacij o posameznih dogodkih najdete na spletni strani Slovenskega muzikološkega društva (www.slomd.si).

Študenti ste seveda prijazno vabljeni, da se ob naštetem po lastni presoji in zanimanju udeležite tudi drugih dogodkov v okviru Dnevov slovenske muzikologije. Ob tem bodite pozorni: na Srečanju z muzikologinjo Katjo Virant Iršič (za vse študente, ki jih zanima pedagoško delo) in na dogodku Prva vrsta – koncerti v živo na nacionalnem radiu je število udeležencev omejeno, zato je potrebna predhodna prijava (podrobnejše informacije in naslova za prijavo najdete v informacijski zgibanki).

Download (PDF, 115KB)

doc. dr. Katarina Bogunović Hočevar