

Prijava teme in oddaja dispozicije magistrskega dela
Študent si po začetku študijskega leta, v katerem je vpisan v 2. letnik magistrskega študija, čimprej izbere mentorja (in morebitnega somentorja), ki bo sodeloval pri pripravi njegovega magistrskega dela. Študent izbere mentorja skladno s predmetnimi področji iz vrst habilitiranih visokošolskih učiteljev, ki so vključeni v izvajanje študijskega programa Muzikologija. Morebitnega somentorja magistrskega dela lahko v poprejšnjem soglasju z mentorjem in predstojnikom oddelka izbira tudi izven oddelka ali fakultete, ne glede na to, ali je somentor vključen v izvajanje študijskega programa. Mentor (in somentor) morata biti habilitirana univerzitetna učitelja (docent, izredni ali redni profesor).
Študent s pomočjo mentorja pripravi dispozicijo magistrskega dela in jo skupaj s predpisanim obrazcem (Obrazec št. 1: Prijava teme magistrskega dela) odda v tajništvo Oddelka za muzikologijo. Študentom priporočamo, da to naredijo do 1. 12. Zadnji rok za oddajo dispozicije je konec zimskega semestra tekočega študijskega leta.
Dispozicija magistrskega dela mora obsegati:
- Naslov magistrskega dela.
- Predstavitev ciljev naloge (opredelitev problematike).
- Predstavitev obstoječe literature o problematiki.
- Utemeljitev pomena obravnave izbrane problematike v okviru področja ali več področij, kamor sodi (glasbene teorije, glasbene zgodovine, glasbene estetike, psihologije glasbe, glasbene antropologije ipd.).
- Opis metodologije dela (postopki analize/raziskave).
- Predvideni rezultati.
Dispozicija magistrskega dela mora biti napisana in urejena skladno z Navodili za pisanje univerzitetnih nalog na Oddelku za muzikologijo ter naj obsega 3 do 5 A4 tipkanih strani oziroma 6000-10000 znakov s presledki (brez seznama virov in literature ter kazala).
Dispozicije odobri predstojnikov kolegij.
Tema ostane veljavna dve leti. Študent lahko po izteku tega roka zaprosi za podaljšanje veljavnosti teme s prošnjo, ki jo odda v tajništvo oddelka. Če študent v dveh letih od odobritve teme ne odda magistrskega dela, oz. ne zaprosi za njeno podaljšanje, tema dela zapade.
Magistrsko delo
Študent magistrsko delo pripravi v skladu z Navodili za pisanje univerzitetnih nalog na Oddelku za muzikologijo , Pravilnikom o magistrskem delu in zaključku študija na študijskih programih druge stopnje in Tehničnimi priporočili za izdelavo magistrskega dela.
Postopek prijave zagovora magistrskega dela
1. Ko mentor/mentorica meni, da je magistrsko delo primerno za oddajo v detektor podobnosti vsebin v VIS-u, o tem obvesti študenta in tajništvo. To stori po elektronski pošti.
2. Študent/ka pošlje nalogo v tehnični pregled bibliotekarki dr. Špeli Lah. Ko bibliotekarka nalogo pregleda, obvesti študenta/tko in tajništvo, da je tehnični pregled opravljen. Tajništvo v VIS-u odkljuka polje »tehnični pregled«.
3. Tajništvo preveri, če ima študent/tka urejen indeks in opravljene vse obveznosti.
4. Študent/tka dobi avtomatsko iz VIS-a po e-pošti obvestilo, da lahko nalogo naloži v detektor podobnosti vsebin preko VIS-a. (Navodila študentov za oddajo zaključnega dela v preverjanje podobnosti vsebine.)
5. Tajništvo sproži postopek preverjanja podobnosti vsebine.
6. Mentor po seznanitvi z analizo podobnosti vsebine označi odločitev.
7. V kolikor mentor označi, da je delo ustrezno, se študent/ka prijavi na zagovor magistrskega dela z oddajo prijavnih obrazcev v tajništvo.
8. Študent/ka mora v tajništvo oddati:
- Obrazec št. 2: Izjava mentorja o ustreznosti diplomskega dela
- Obrazec št. 3: Prijava na zagovor diplomskega dela
- Ustrezno število vezanih izvodov končne verzije magistrskega dela glede na število članic komisije za oceno in zagovor. Od tega mora 1 izvod oddati v trdi vezavi (knjižnični izvod), ostale izvode pa spiralno vezane oziroma v pdf obliki, če s tem soglašajo člani komisije.
9. Tajništvo razpiše zagovor, ko prejme dokumentacijo in trdo vezan izvod za knjižnico.
10. Zagovor magistrskega dela praviloma ne sme biti prej kot 7 dni in ne kasneje kot dva meseca po oddaji vezanih izvodov magistrskega dela v tajništvu oddelka (v navedeni rok ne šteje čas od 15. julija do 20. avgusta).
POMEMBNO:
Rok za oddajo magistrskih nalog
Na zadnjem sestanku profesorjev Oddelka za muzikologijo, ki je potekal 9. 4., sta bila soglasno sprejeta naslednja sklepa o oddaji magistrskega dela in poteku zagovora:
- Za zagovor v mesecu septembru mora biti magistrska naloga oddana v tehnični pregled knjižničarki dr. Špeli Lah do 15. 7. Za magistrske naloge, ki bodo oddane v tehnični pregled po 15. 7., bo zagovor potekal v oktobru.
- Rok za oddajo magistrske naloge v tehnični pregled za ostale mesece je prvi ponedeljek v mesecu. Npr. za zagovor v mesecu maju je treba oddati nalogo prvi ponedeljek v mesecu maju. Za naloge, ki bodo oddane po tem roku, bo zagovor potekal v juniju.
V primeru morebitnih nejasnosti ali dodatnih pojasnil se, prosim, obrnite na mentorje ali/in tajništvo oddelka.
Stroški zagovora zaključnega dela
V skladu s Spremembo Statuta UL (4. odstavek 128. člena Statuta UL) z dne 13. 10. 2018 lahko kandidat, ki je pred izgubo statusa študenta opravil vse študijske obveznosti, razen zaključnega dela, in je imel najkasneje v šestih mesecih po izgubi statusa študenta potrjeno temo zaključnega dela, brez plačil zaključi študij, vendar najpozneje v roku dveh let od izgube statusa