Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko Filozofske fakutlete vabi na predavanje dr. Sophie Mehrbrey, ki bo v sredo, 16. februarja 2022, ob 14. uri v Modri sobi (5. nadstropje). Predavanje z naslovom Alpske obmejne pokrajine: Transkulturni spomini na drugo svetovno vojno v gorski književnosti bo potekalo v angleškem jeziku.

Sophia Mehrbrey je doktorirala iz francoščine in primerjalne književnosti na Univerzi v Rouenu (Francija). Od leta 2019 deluje kot postdoktorandtka v raziskovalni skupini »European Dream Cultures« na Univerzi Saarland (Saarbrücken, Nemčija). Trenutno se osredotoča na transkulturalne spominske študije in estetskim prikazom Alp v sodobni literaturi.