Oddelek za muzikologijo

Trilateralni študentski muzikološki kolokvij: Gradec – Ljubljana – Zagreb

O srečanju

Na pobudo prof. dr. Michaela Walterja iz Univerze Karla Franca iz Gradca in prof. dr. Daliborja Davidovića iz Akademije za glasbo v Zagrebu se je leta 2009 začel kolokvij študentov obeh ustanov. Izhodiščna zamisel srečanj je bila, da študenti dobijo mednarodno izkušnjo izmenjujevanja mnenj o svojem delu, s katerim se ukvarjajo bodisi zunaj študijskih obveznosti bodisi pri seminarskih in magistrskih obveznostih ter pri delu na doktorskih disertacijah. Po prvih dveh srečanjih se je na pobudo prof. dr. Leona Stefanije pridružil tudi Oddelek za muzikologijo in od leta 2011 se srečanja odvijajo na eni od treh univerz.

Postopek prijave

Letna srečanja se odvijajo vsako leto na eni od treh univerz. Srečanja organizirajo študenti.

Kdor želi predstaviti svoje delo, se lahko prijavi tako, da pošlje kratek povzetek svojega prispevka v angleščini koordinatorju za mednarodno sodelovanje (leon.stefanija@ff.uni-lj.si) najpozneje do konca februarja tekočega leta. Prispevek naj mentorira kateri koli od profesorjev, da ga lahko ustrezno ovrednoti kot del študijskih obveznosti.

Galerija študentskega simpozija

Sodelavke in sodelavci oddelka