Dan odprtih vrat MA Tolmačenje

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete vabi na Dan odprtih vrat MA Tolmačenje.

Tudi letos boste vsi, ki vas zanima konferenčno tolmačenje in magistrski študij MA Tolmačenje, lahko spoznali delo študentov na simulaciji konference o umetni inteligenci, ki bo potekala v ponedeljek, 3. junija 2024, ob 12. uri v predavalnici 31 v pritličju Filozofske fakultete.

Program:

pozdrav predstojnice Oddelka za prevajalstvo, prof. dr. Agnes Pisanski

tolmačeni referati:

dr. Jana Zidar Forte – konsekutivni govor v francoščini

dr. Lars Felgner - simultani govor v nemščini

dr. Donald Reindl – simultani govor v angleščini

Študij konferenčnega tolmačenja poteka v sodelovanju z Evropskim parlamentom (DG Linc, ki je v letu 2023/24 študij tudi finančno podprl) in Evropsko komisijo (SCIC). Študijski program je del konzorcija najboljših tolmaških študijev EMCI. Predavatelji so akreditirani konferenčni tolmači. Naši diplomanti predstavljajo večino slovenskih tolmačev za institucije EU in vlado RS in so usposobljeni za kakovostno delo na najvišji ravni. Študij tolmačenja poleg tolmaških veščin nudi še veščine na področju javnega nastopanja, protokola, bontona, mednarodnih odnosov in komunikacije, zaradi česar so številni nekdanji študenti in študentke te smeri sedaj zelo uspešni v diplomaciji, vodenju mednarodnih projektov, oglaševalski industriji, turizmu, organizaciji dogodkov itd. Po statistiki Zavoda za zaposlovanje noben absolvent te smeri ni brezposeln.

Vabilo

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor