Mednarodna konferenca: Hegel, ženska in feminizem: Logika in politika spolne razlike

Univerza v Ljubljani (Filozofska fakulteta in AGRFT), Freie Universität Berlin, Università degli Studi di Padova in Goethe institut Ljubljana organizirajo konferenco, ki se posveča vprašanju ženske v kontekstu Heglove filozofije. Dogodek bo potekal na Univerzi v Ljubljani (Akademija za gledališče, radio, film in televizijo, Aškerčeva 5, prostor ŠO4) med 12. in 14. decembrom 2022. Konferenca se bo nadaljevala v okviru prihodnjega Hegel kongresa, ki bo potekal leta 2023 v Stuttgartu.

Govorke in govorci na konferenci: Sanja Bojanić, Eva Brockenheimer, Ankica Čakardić, Georges Faraklas, Martin Hergouth, Teresa Hoogeveen González, Bojana Jovićević, Zdravko Kobe, Karen Koch, Silvia Locatelli, Jamila Mascat, Marloren Miranda, Andreja Novakovic, Yuka Okazaki, Bruna Picas Prats, Goran Vranešević, Jean-Baptiste Vuillerod

Spletna stran konference

Več o projektu