Mednarodni simpozij Doživljanje podnebnih in okoljskih sprememb v Evropi in zunaj nje/Experiencing Climate and Environmental Changes In and Beyond Europe

V zadnjih desetletjih smo priča pospeševanju podnebnih in okoljskih procesov, ki v lokalnem in globalnem smislu spreminjajo krajino, družbe in človeška življenja. Mednarodni simpozij Experiencing Climate and Environmental Changes In and Beyond Europe naslavlja vprašanje, kako ljudje v Evropi in zunaj nje zaznavajo in doživljajo okoljske in podnebne spremembe, kako živijo z njimi in kako so te spremembe prepletene z družbenimi in kulturnimi procesi, zamišljanji, upi in pričakovanji.

Simpozij organizirata Inštitut za antropološke in prostorske študije ZRC SAZU in Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete UL. Z uvodnima predavanjema ga bosta otvorila prof. Thomas Hylland Eriksen z Univerze v Oslu in prof. Marc Andrew Brightman z Univerze v Bolonji.

Vljudno vabljeni v Prešernovo dvorano ZRC SAZU 5. in 6. maja 2022.

- plakat

- program