Nemški idealizem kot zgodovinsko samozavedanje

Raziskovalna skupina za nemško klasično filozofijo in Oddelek za filozofijo Filozofske fakultete vabita na predavanje prof. dr. Christopherja Yeomansa (Univerza Purdue) z naslovom Nemški idealizem kot zgodovinsko samozavedanje, ki bo v četrtek, 30. 11. 2023, ob 19. uri (pred. 325).

Nemški filozofi od Kanta do Fichteja in Hegla so filozofirali v kriznih časih, katerih hitrost in obseg sta presegla to, kar doživljamo danes. In kar je morda še pomembneje, razumeli so, da je njihova doba prehodna doba, namenjena ustvarjanju institucij, ki bodo same ustvarile novo dobo modernosti. Nemški idealisti so torej svoj čas razumeli kot zgodovinski čas. V predavanju bomo spremljali različne načine, kako so to samorazumevanje izrazili v svojih političnih filozofijah.

Dogodek bo izpeljan v sklopu projektov Heglova politična metafizika in Skupno med substanco in subjektom.

19. 10. 2020
Oddelek za slavistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Gostujoča predavanja dr. Iváneka z Ostravske univerze

03. 09. 2020