Okrogla miza o uvajanju oblačilnega koda v osnovne in srednje šole

V luči posameznih izjav ravnateljic oz. ravnateljev in profesoric oz. profesorjev, ki zagovarjajo uvajanje novih pravil oblačenja v njihove šole, vljudno vabljeni na okroglo mizo o uvajanju oblačilnega koda v osnovne in srednje šole ter gimnazije, ki jo organizira študentsko sociološko društvo Sociopatija in bo potekala v četrtek, 24. novembra 2022, ob 18. uri v predavalnici 18 na Filozofski fakulteti. Na okrogli mizi bodo razpravljali o temah, kot so spolno dozorevanje mladoletnic in mladoletnikov skozi modne trende in oblačilno kulturo, vprašanje želje po nadzorovanju teles, predvsem ženskih, prelaganje odgovornosti na mladoletnice in predvsem kako gola ramena posameznega dekleta predstavljajo grožnjo celotnemu izobraževalnemu sistemu. Z uvidom govork dr. Milice Antić Gaber, dr. Ljubice Marjanovič Umek ter Mojce Suhovršnik in govorca Gregorja Pečana želijo ponuditi refleksijo tega, kaj uvajanje teh pravil v resnici pomeni za učenke in učence ter dijakinje in dijake ter čemu je v resnici namenjeno.