Lingvistični krožek Filozofske fakultete v Ljubljani vabi na 1210. sestanek, ki bo potekal v ponedeljek, 25. aprila 2022, ob 18. uri v Modri sobi (5. nadstropje Filozofske fakultete) in preko Zooma. Na temo Potovalni blogi: funkcionalni, multimodalni in stilistični aspekti (novega) medijskega formata (študija primera) bo predavala Tamara Grašič, doktorandka na Oddelku za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko Filozofske fakultete UL.

Povzetek:

V sklopu predavanja bo predstavljena študija primera nemškega potovalnega bloga We Travel the World, ki bo kasneje vpeta v doktorsko disertacijo z istim predmetom raziskovanja. Blogi kot kompleksni, tematsko specifični medijski formati na podlagi tehničnih značilnosti omogočajo izpolnjevanje komunikativnih namenov, ki močno vplivajo na strukturo formata. Komunikativne namene avtorji potovalnih blogov dosegajo z različnimi prispevki, ki bodo prav tako omenjeni v predstavitvi. K doseganju komunikativnih ciljev posameznih prispevkov in celotnega bloga prispevajo različni semiotični viri kot npr. jezik, slike, barve, tipografija, videi ipd. V blogih so pomembni tudi interaktivni elementi in številne možnosti medbesedilnih ter medmedijskih povezav kot npr. citati, hiperpovezave in ključniki. Našteti semiotični viri, interaktivni elementi in možnosti medbesedilnih ter medmedijskih povezav bodo del predstavitve, izpostavljeni pa bodo tudi njihovi komunikativni nameni.

19. 10. 2020

03. 09. 2020