Razstava: THE RIP umetnice Ane Malnar

Lepo vabljeni na ogled razstave umetnice Ane Malnar z naslovom THE RIP, ki bo v Galeriji peti štuk na ogled od 2. julija do 1. avgusta 2024. Odprtje razstave bo v torek, 2. julija, ob 18. uri (5. nadstropje Filozofske fakultete).

Razstava Ane Malnar, ki na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani zaključuje 3. letnik dodiplomskega študija na smeri Slikarstvo, predstavlja dela ustvarjena v času njenega študija. Ana Malnar se v svojih delih ukvarja z vtisom podobe bitja, ujetega v prostor vmesnosti. Le-ta je podrejen naključju, ki ga sama razume kot možnost vznika afekta. Naslov razstave lahko razumemo kot razkol med intenco, dejanjem in pričakovanjem, v sintezi kot podobotvorje za 𝘱𝘰𝘱𝘰𝘭𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘥𝘰𝘣𝘰.

Kuriranje razstave: Žiga Kelenc, Iva Bostič in Eva Pušnik.
Oblikovanje plakata: Janez Škrlec.

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor