Sklepna razprava cikla pogovorov »Humanizem, & mi« v sklopu razstave »Evropa – dediščina humanistov«

Goethe-Institut Ljubljana v sodelovanju s Filozofsko fakulteto Univerze v Ljubljani, Aufhebung ­– mednarodnim heglovskim združenjem in Slovensko-nemškim društvom štipendistov v okviru razstave Evropa – dediščina humanistov predstavlja cikel pogovorov Humanizem, & mi.

Peta, sklepna razprava, Humanizem, & evropski čudež, bo v okviru Sejma akademske knjige Liber.ac potekala v sredo, 25. maja 2022, ob 18. uri v avli Filozofske fakultete ali na odru sejma Liber.ac na Försterjevem vrtu. S prof. dr. Berndom Roeckom se bo pogovarjala dr. Alix Landgrebe.

Bernd Roeck I Humanizem, & evropski čudež

Zakaj je bil »Zahod« med poznim srednjim vekom in 20. stoletjem uspešnejši kot druge regije, kar se tiče znanstvenih dognanj, razvoja novih tehnologij in ekonomije? Predavanje preiskuje pomen kulture humanizma za ta proces svetovnozgodovinskega pomena, ki so ga nekateri poimenovali »velika divergenca« oziroma – z besedami zgodovinarja Erica Jonesa – »evropski čudež«.

Dogodek lahko spremljate v živo, na YouTube kanalu in Facebook strani.

Vljudno vabljeni!

19. 10. 2020