Sledi južnoslovanskih kultur v slovenski kulturni in jezikovni krajini

Oddelek za slavistiko Filozofske fakultete vabi v sredo, 13. januarja 2021, ob 18.00 uri v okviru predmeta Južnoslovanske družbe in kulture na predstavitev študentskih raziskovalnih nalog na temo Sledi južnoslovanskih kultur v slovenski kulturni in jezikovni krajini. Srečanje bo potekalo prek Zooma, na povezavi. Svoje izsledke bodo predstavili:

• Nika Lončar: Sledi južnoslovanskih kultur v jezikovni in kulturni krajini v Trbovljah;
  • Anette Pavić: Sledi južnoslovanskih kultur v jezikovni in kulturni krajini v Postojni;
  • Aleksandar Trifunović: Sledi južnoslovanskih kultur v poimenovanju ljubljanskih ulic;
  • Nik Keber: Sledi južnoslovanskih kultur v slovenski popularni glasbi;
  • Marko Stanojević: Sledi južnoslovanskih kultur v ljubljanskih grafitih nekoč in danes.