Gledališka skupina Les Théâtreux na delavnici s francoskim profesionalnim igralcem Julienom Colombetom

7. in 8. aprila se je francoska univerzitetna gledališka skupina Les Théâtreux Filozofske fakultete udeležila delavnice s francoskim profesionalnim igralcem Julienom Colombetom, ki živi in ustvarja na Dunaju v Avstriji. Igralci in igralke so delali na gibu in odrski prezenci v pripravah na predstavo, ki jo bodo izvedli petek, 5. maja v okviru Leta jezikov.

Delavnico sta podprla Oddelek za romanske jezike in književnosti Filozofske fakultete in Francoski inštitut v Sloveniji. Organizirala jo je lekt. Anne-Cécile Lamy-Joswiak.

Predstavitev knjige (Internatite. Neslišani glas iz fašističnih taborišč (1940–43) v Trstu in Ljubljani

Predstavitev v Ljubljani (foto: U. S.)

Gostovanje prodekanje Fakultete za zgodovino in filozofijo Univerze Babeş Bolyai v Cluju

Prof. dr. Enikő Rüsz Fogarasi je gostovala na Oddelku za zgodovino.