Izpostava Inštituta kralja Seijonga iz Južne Koreje na Filozofski fakulteti

Dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar sprejema plaketo o imenovanju iz rok predsednice Fundacije Instituta kralja Seijonga.

Na Filozofski fakulteti je z julijem 2023 v prostorih na Tobačni začela delovati izpostava Inštituta kralja Seijonga iz Južne Koreje. Inštitut bo pod vodstvom doc. dr. Hyeonsook Ryu z Oddelka za azijske študije in ob podpori Jasne Klemenc skrbel za promocijo korejskega jezika in kulture in nudil tečaje korejščine za študente Filozofske fakultete in zunanje slušatelje. Dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar se je na povabilo Inštituta kralja Seijonga med 7. in 9. avgustom udeležila konference za profesorje korejskega jezika World Educator 2023 v Seulu, kjer je predsednica Fundacije Instituta kralja Seijonga Lee Haiyoung vsem institucijam, ki letos vstopajo v mrežo inštitutov v tujini, podelila plakete o imenovanju.

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja