Lekt. Mita Gustinčič Pahor prejela odlikovanje viteškega reda zvezde Severnice

Foto: Janez Zalaznik

Lektorica za švedščino na Filozofski fakulteti Mita Gustinčič Pahor je prejela odlikovanje viteškega reda zvezde Severnice (Nordstjärneorden) za širjenje švedske kulture in delovanje v interesu Švedske. V imenu švedskega kralja Carla XVI. Gustafa ji je odlikovanje podelil veleposlanik Švedske v Sloveniji, Nj. ekscelenca Dag Hartelius. Slovesnost je potekala 8. 3. 2023 ob dnevu Švedske, ki ga je ob prevzemu predsedovanja Švedske EU priredila Hiša EU.

Iskrene čestitke!

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani

Veleposlanik Helenske republike v Ljubljani nj. eksc. Argyrios Makris in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Obisk veleposlanika Češke republike