Na Filozofski fakulteti potekal posvet Branje in učenje za vse starosti

Oddelek za anglistiko in amerikanistiko Filozofske fakultete je skupaj z Bralnim društvom Slovenije in Evropsko zvezo združenj za pismenost FELA v petek, 29. 10. 2021, na Filozofski fakulteti organiziral hibridno izvedeni posvet z naslovom Branje in učenje za vse starosti (tudi v času epidemije). Predavatelji iz Slovenije, Velike Britanije, Estonije, Italije, Nizozemske in Nemčije so predstavili vrsto zanimivih projektov, ki jim covid-19 ni mogel priti do živega. Posvet je podprla Javna agencija za knjigo s katalogi slovenske otroške književnosti v angleščini. Dogodka so se udeležili študentje, člani Bralnega društva in Bralne značke ter člani FELA.

V soboto je Evropska zveza združenj za pismenost FELA na Filozofski fakulteti izvedla še hibridni občni zbor in v spletno mrežo povezala takorekoč celotno Evropo, od Skandinavije do Grčije, od Španije do Romunije.

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani

Veleposlanik Helenske republike v Ljubljani nj. eksc. Argyrios Makris in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Obisk veleposlanika Češke republike

Veleposlanik Češke republike v Sloveniji nj. eksc. dr. Jiří Kuděla in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar