Obisk argentinske pisateljice Luise Valenzuela

Luisa Velenzuela

Luisa Velenzuela

V torek, 9. 5. 2023, so na Oddelku za romanske jezike in književnosti Filozofske fakultete gostili izjemno sodobno argentinsko pisateljico Luiso Valenzuela, avtorico več kot trideset romanov, kratkih zgodb in esejev. Njena dela so prevedena v več kot petnajst jezikov, žal v slovenščino še ne. Je dobitnica številnih uglednih literarnih nagrad. Njena dela izražajo jezikovno dovršenost in izbrušenost, ki še posebej pride do izraza v kratkih zgodbah. Je večna borka proti argentinski diktaturi in vsakršnem nasilju, ki jo kjerkoli izvaja politična oblast. O njej so pisali številni kritiki sodobne latinskoameriške proze, mnogi jo imajo za naslednico največjih pripovedovalskih imen latinskoameriške proze dvajsetega stoletja, kot sta na primer Jorge Luis Borges in Julio Cortázar. Naslov njenega izjemnega predavanja je bil Pot fikcije / El camino de la ficción. V njem je s pomočjo citatov številnih znanih pisateljev svetovne književnosti, tudi svojih, razmišljala o razvoju in prihodnosti fikcije ter njeni povezavi z avtorjem in zunanjim svetom. 

V okviru obiska je pisateljico sprejela tudi dekanja fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Zadnje novice
15. 03. 2024

Prof. dr. Marta Verginella med izjemnimi mentoricami in mentorji Univerze v Ljubljani

Med izbranimi mentoricami in mentorji je tudi prof. dr. Marta Verginella z Oddelka za zgodovino Filozofske fakultete (Anže Malovrh, STA; vir: Univerze v Ljubljani)
15. 03. 2024

Slavnostni govor dobitnice nagrade Prešernovega sklada mag. Miljane Cunta na slovesni podelitvi diplom Oddelka za primerjalno književnost in literarno teorijo

Slavnostna govornica mag. Miljana Cunta, predstojnik prof. dr. Tone Smolej in gostujoča profesorica s Filozofske fakultete v Zagrebu izr. prof. dr. Ivana Brković (foto: arhiv Oddelka za primerjalno književnost in literarno teorijo)
13. 03. 2024

Članek prof. dr. Mojce Ramšak v novi številki Revije za evropske študije

Nova številka Revije za evropske študije nosi naslov Ponovna predstavitev COVID-19: Biopolitika, digitalizacija, državljanstvo