Okrogla miza Jezikovne storitve danes in jutri: Priložnosti in izzivi za prevajalce in tolmače

Utrinek z okrogle mize

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete je 12. 10. 2023 organiziral izjemno dobro obiskano okroglo mizo z naslovom Jezikovne storitve danes in jutri: Priložnosti in izzivi za prevajalce in tolmače. Gostje večera so bili:

• Nina Ambrož Sušnik, Amidas, predsednica Združenja prevajalskih podjetij,
  • Katarina Kodele Zadnikar, Soglasnik, jezikovna zadruga,
  • mag. Viktorija Osolnik Kunc, predsednica Združenja stalnih sodnih tolmačev in pravnih prevajalcev Slovenije SCIT, članica sveta FIT,
  • Tanja Petrič, predsednica Društva slovenskih književnih prevajalcev,
  • prof. dr. Agnes Pisanski Peterlin, Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani,
  • izr. prof. dr. Simon Zupan, Oddelek za prevajalstvo Univerze v Mariboru.

Prodoren pogovor z udeleženci je vodila dr. Jana Zidar Forte, predsednica Združenja konferenčnih tolmačev Slovenije, pomemben doprinos pa je prispevalo tudi številno strokovno občinstvo.

Ena od pomembnih ugotovitev dogodka je bila, da se morajo društva, prevajalci in tolmači večkrat srečati in izmenjati izkušnje, da bi lahko skupaj dosegli več.

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani