Okrogla miza Jugoslavija: poslednje poglavje 1980—1991

Središče za javno zgodovino in Oddelek za zgodovino FF UL sta organizirala okroglo mizo z naslovom Jugoslavija: poslednje poglavje 1980—1991. Okrogla miza je bila povezana s predstavitvijo knjige z enakim naslovom, ki je izšla konec leta 2021.

V pogovoru, ki ga je vodil Bojan Balkovec, so sodelovali: Sonja Biserko (Helsinški odbor za človekove pravice v Srbiji), Tvrtko Jakovina (Filozofska Fakulteta, Univerza v Zagrebu), Husnija Kamberović (Filozofska Fakulteta, Univerza v Sarajevu), Dubravka Stojanović (Filozofska Fakulteta, Univerza v Beogradu), Božo Repe (Filozofska Fakulteta, Univerza v Ljubljani) in Marko Zajc (Inštitut za novejšo zgodovino).

V pogovoru smo se dotaknili zanimivih tem iz notranje jugoslovanske politike, njene zunanje politike, medrepubliških odnosov, političnega ustroja federacija in vloge intelektualcev.

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.