Podelitev priznanj za najboljšo doktorsko disertacijo na področju humanistike in družboslovja

Skupna fotografija mentorjev, somentorjev in dveh nagrajencev

29. 5. 2024 je pred sejo Senata Filozofske fakultete potekala podelitev priznanj študentkam in študentom fakultete za najboljšo doktorsko disertacijo na področju humanistike in družboslovja. Priznanja so prejeli:

- Rok Smrdelj za delo Konstrukcija begunske krize v Sloveniji z vidika hibridnega medijskega sistema (mentor: doc. dr. Jože Vogrinc, somentor: prof. dr. Roman Kuhar, področje: družboslovje);

- Janez Weiss: Japodi, Karni in Tavriski v času širitve in utrjevanja rimske oblasti (2. stoletje pr. n. št. – 1. stoletja n. št.) (mentor: akad. prof. dr. Rajko Bratož, področje: humanistika);

- Kristina Gregorčič: Semantični in pragmatični vidiki k negativni polarnosti usmerjenih nedoločnih zaimkov (mentor: prof. dr. Gašper Ilc, somentor: doc. dr. Andrej Stopar, področje: jezikoslovje).

Iskrene čestitke!

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja