Poletna šola romanskih jezikov

Na fakulteti poteka Poletna šola romanskih jezikov.

Od 28. do 31. 8. 2023 na Oddelku za romanske jezike in književnosti Filozofske fakultete poteka Poletna šola romanskih jezikov. 33 udeleženk in udeležencev spoznava in izboljšuje znanje francoščine, italijanščine ali španščine prek pestrih učnih dejavnosti. Poleg tega se seznanjajo z osnovami romunščine, portugalščine in katalonščine.

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.