Srečanje rektorja Univerze v Ljubljani in dekanje Filozofske fakultete z veleposlanico Francije v Sloveniji

Foto: Bor Slana/STA

Rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar sta se 9. 11. 2022 srečala z ambasadorko Francije v Sloveniji nj. ekscelenco Florence Levy in direktorjem Francoskega inštituta v Ljubljani Karlom Cogardom. Ob potrditvi dosedanjega vsestranskega odličnega sodelovanja tako pri študentskih izmenjavah kot pri raziskovalnem delu so se dogovorili, da bodo skupaj identificirali področja, kjer bi lahko to sodelovanje še nadgradili in pripravili skupne projekte. Hkrati je veleposlanica izrazila velik interes in podporo, da bi tudi v univerzitetnem okolju še okrepili promocijo francoskega jezika in kulture.

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani