Stoletnica lektorata češkega jezika na Filozofski fakulteti

V letnem semestru leta 1922 je na Filozofski fakulteti začel delovati lektorat češkega jezika. Ob častitljivi obletnici so na Oddelku za slavistiko Filozofske fakultete v ponedeljek, 14. 2. 2022, obudili spomine na najpomembnejše osebnosti in dogodke, ki so nas zaznamovali. V razpravi, v kateri je sodeloval tudi veleposlanik Češke republike v Sloveniji, nj. eks. Juraj Chmiel, je bila poudarjena pomembna vloga lektorata in študija češčine pri razvoju gospodarskih, kulturnih in družbenih povezav med Slovenijo in Češko republiko.

Za tiste, ki se srečanja niso mogli udeležiti, so pripravili razstavo na hodniku v 2. nadstropju Filozofske fakultete. Lepo vabljeni k ogledu!

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)