Oddelek za muzikologijo

Brill eBook Collection in Oxford Handbooks Online – nova elektronska dostopa

Pridobili smo dostop do dveh novih elektronskih virov:

Brill eBook Collection je zbirka vseh elektronskih knjig založnika Brill. Vsebuje več kot 30.000 znanstvenih in strokovnih knjig iz različnih področij raziskovanja. V zbirko je trenutno vključenih tudi 612 muzikoloških knjig.

brill logo

Dostop je omogočen do 31. 5. 2022 z lokacij Univerze v Ljubljani, CTK, NIB in NUK. Oddaljeni dostop je omogočen za študente in osebje UL, osebje CTK, NIB in NUK ter člane vse NUK. Vstopna točka

Oxford Handbooks Online je zbirka priročnikov oziroma učbenikov. Gre za eno najprestižnejših področij Oxfordovega znanstvenega založništva. Vsebuje poglobljene članke najboljših znanstvenikov in strokovnjakov. Priročniki pokrivajo različne tematike: nevroznanost, arheologijo, klasične študije, kriminologijo, ekonomijo, zgodovino, pravo, jezikoslovje, književnost, glasbo, filozofijo, naravoslovje, politologijo, psihologijo, religijo in sociologijo.

Oxford Handbooks Online vodi uredniški odbor vodilnih svetovnih znanstvenikov. Vsak priročnik ponuja temeljit uvod v teme, kritičen pregled trenutnega stanja področij, preučuje in vzpostavlja temelje znanosti ter določa možnosti za nove raziskave. V zbirko je vključenih 84 priročnikov s področja glasbe.

Elektronski vir bo dostopen do 30. novembra 2022 z lokacij UL, CTK, NIB in NUK. Oddaljeni dostop je omogočen za študente in osebje UL, osebje CTK, NIB in NUK ter člane knjižnic UL, CTK, NIB in NUK. Vstopna točka

oho

Poziv za prijavo najboljših diplomskih in magistrskih del

Informativni dan Oddelka EIKA - 2. stopnja