Dogodka Mlade akademije za doktorske študente in raziskovalce na začetku kariere v okviru Meseca znanosti

Društvo Mlada akademija, v oktobru, v tradicionalnem sodelovanju z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport, v okviru Meseca znanosti, organizira dva dogodka, ki sta namenjena doktorskim študentom in raziskovalcem na začetku kariere, zanimiva pa bosta tudi za uveljavljene raziskovalce. Oba dogodka bosta dvojezična (potekala bosta v kombinaciji slovenskega in angleškega jezika).

V sredo, 26. 10. 2022, bo potekal virtualni dogodek Doktorat – kako pa ti definiraš uspeh? | PhD – how do you define success? (letak), ki bo naslovil izzive, s katerimi se doktorski študentje pogosto srečujejo, in predstavil strategije za vzpostavitev zdravega ravnotežja med delom in zasebnim življenjem. Dogodek se ne bo prenašal v živo ali snemal, zato je mogoča samo neposredna udeležba s predhodno registracijo.

V četrtek, 27. 10. 2022, bo potekal hibridni dogodek Odprta znanost 2022 – z odprtostjo do boljših raziskav | Open Science 2022 – Openness to Better Research (letak), ki bo naslovil vprašanje, kako je odprta znanost povezana s kakovostjo raziskav oziroma raziskovalnega dela in njenim vrednotenjem. Neposredni spletni prenos dogodka bo mogoče spremljati na YouTube kanalu Mlade akademije, za udeležbo v živo pa je obvezna registracija do 25. 10. 2022.

Podrobnosti obeh dogodkov so na voljo na spletni strani Mlade akademije.

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Oddelek za psihologijo

Redna letna predstavitev psihološke študijske prakse

Obvestilo o zaprtosti fakultete v času med 1. 5. in 3. 5. 2024