Znanstvenoraziskovalni inštitut

Odprt Razpis za standardne projekte v okviru programa Interreg VI-a Italija-Slovenija 2021-2027

V okviru programa Interreg VI-A Italija-Slovenija 2021-2027 je odprt Razpis za standardne projekte št. 02/2023. Poslanstvo Programa IT-SI je odzvati se na potrebe in izzive programskega območja preko »Okrepljenega čezmejnega sodelovanja za izboljšanje kakovosti življenja prebivalstva, ohranjanja in spodbujanja kulturne in naravne dediščine ter krepitve podnebne nevtralnosti programskega območja s trajnostno, inovativno in vključujočo rastjo«. Rok za oddajo projektnih prijav na razpis je 27. 10. 2023. Trajanje projektov v okviru tega razpisa je omejeno na 24 mesecev.

Vsak projektni predlog bo lahko naslavljal samo en specifični cilj (SC/SCI1b) in bo moral prispevati k doseganju vsaj enega kazalnika neposrednih učinkov navedenih v razpisu pri vsakem SC/SCI1b. Gre za kazalnike, ki jih za vsak specifični cilj predvideva Program IT-SI.

V okviru Programa IT-SI so upravičene projektne aktivnosti sofinancirane iz sredstev ESRR v višini 80 % skupnih upravičenih stroškov za vse partnerje, slovenski upravičenci morajo zagotoviti 20 % sofinanciranja iz lastnih sredstev.

Partnerstvo projekta mora biti sestavljeno iz vsaj enega partnerja iz vsake države članice Programa IT-SI. Priporočeno je, da je partnerstvo uravnoteženo med državama članicama Programa in ga sestavlja največ 6 partnerjev.

Razpis določa pogoj, da je institucija (oddelek) lahko Vodilni partner (VP) le v enem projektu v okviru posameznega specifičnega cilja (SC/SCI1b).

V razpisni dokumentaciji se v oklepaju poleg navedbe UL navaja ime fakultete, ki deluje kot oddelek. Ostali podatki v projektni dokumentaciji se morajo nanašati na podatke Univerze v Ljubljani.

Zaradi omejitev razpisa bomo v primeru več zainteresiranih prijaviteljev na UL FF izvedli izbirni postopek. Izraz interesa za sodelovanje je možen do najkasneje 16. 10. 2023. Po tem roku izraz interesa ne bo več možen.

Informativni dan za predstavitev razpisa za standardne projekte št. 02/2023 bo potekal v četrtek, 14. septembra 2023, v hotelu Savoia Excelsior Palace v Trstu. Hkrati obveščamo, da bo za slovenske upravičence organiziran poseben informativni dan predvidoma 19. septembra v Postojni. Informacije bodo objavljene naknadno.

Oddelek za muzikologijo

Strokovna služba oddelka - zaprta 4. 7. in 5. 7.

Strokovna služba oddelka 4.7.

Sprememba GU Simon Kušar

Toporišičevo priznanje