Slovanski fokus: južnoslovanske književnosti

v torek, 13. septembra 2022, ob 8.30–13.30
v Slovanski knjižnici

V okviru ciklusa izobraževalnih dogodkov Slovanski fokus iz različnih zornih kotov osvetljujemo slovanske književnosti. Letos se bomo posvetili bogati literarni tradiciji južnoslovanskih dežel – Bolgarije, Bosne in Hercegovine, Črne Gore, Hrvaške, Severne Makedonije, Slovenije in Srbije. Na dogodku bodo sodelovali strokovnjaki – južnoslavisti pa tudi slovenisti in komparativisti, ki kot univerzitetni predavatelji, književni prevajalci in uredniki skrbijo za to, da dela, izvorno napisana v različnih slovanskih jezikih, lahko prebiramo tudi v slovenščini.

Predavateljice: dr. Vanesa Matajc, Ksenija Medved, dr. Đurđa Strsoglavec, dr. Namita Subiotto, Jana Unuk in dr. Alojzija Zupan Sosič

Okrogla miza Južnoslovanski trikotnik:
Aleksandar Gatalica (Srbija), Goran Janković (Bosna in Hercegovina/Slovenija) in Iztok Osojnik (Slovenija)

Predavanjem in okrogli mizi sledi kratek seminar za moderatorje bralnih klubov, ki je nadgradnja Webinarja za moderatorje bralnih klubov. Poteka v obliki pogovora, pri katerem si izmenjujemo izkušnje in znanje o praktičnih vidikih moderiranja bralnih skupin. Povezujejo Tatjana Jamnik, Ksenija Medved, Iztok Osojnik in Nuša Komplet Peperko.

Program s povzetki predavanj »

Organizatorji: Kulturno-umetniško društvo Police Dubove, Mestna knjižnica Ljubljana – Slovanska knjižnica, Oddelek za slavistiko Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani in Društvo slovenskih književnih prevajalcev

Častno pokroviteljstvo: Veleposlaništvo Bosne in Hercegovine, Veleposlaništvo Republike Bolgarije, Veleposlaništvo Črne Gore, Veleposlaništvo Republike Hrvaške, Veleposlaništvo Republike Severne Makedonije, Veleposlaništvo Republike Srbije

Medijski sponzorji: portal Dobreknjige.si, revija Bukla, revija Razpotja, revija Mentor

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Strokovna služba oddelka - uradne ure (29. 3. - 3. 5.)

Oddelek za psihologijo

Redna letna predstavitev psihološke študijske prakse

Sprememba urnika: knjižnica Oddelka za arheologijo, 29.4.-3.5.

Oddelek za klasično filologijo

Gostujoča predavanja o Kavafisu: prof. Katerina Kostiou z Univerze v Patrasu