Anthropological perspectives of solidarity and reciprocity

Urednik: Peter Simonič

Monografija historično in etnografsko primerjalno obravnava različne vrste skupnostnih ali komunitarističnih oblik ekonomskega organiziranja. Te teme se v slovenskem prostoru velikokrat preučujejo v razmerju do preteklosti (socializem) oziroma v kontekstu sodobne socialne ekonomije. Antropološki pogled močno razširi debato in pokaže na skupnost kot temeljno kategorijo ekonomske in družbene produkcije, menjave in potrošnje in reprodukcije. V stratificiranih in kapitalističnih družbah se njihova raznovrstnost poveča, razvršča glede na hierarhijo vrednot, tako da določene ekonomije skupnosti pridobijo značaj alternativnosti.

Leto izida: 2019

Zbirka: Zupaničeva knjižnica

28. 02. 2024
Oddelek za zgodovino, Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Oddelek za umetnostno zgodovino, Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Zgodovina v zidovih: kako pa kaj naša skrb za kulturno dediščino?

27. 02. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

V tovarni, na protestih in v domačih kuhinjah: med industrijskim delavstvom, o spominih in izkušnjah, o telesu ter spremembah

21. 02. 2024