Deutsche Phonetik – Ausspracheübungen mit Audio-Datei

Avtor: Vanda Vremšak-Richter
Zbirka vaj »Deutsche Phonetik - Ausspracheübungen« je plod dolgoletnega avtoričinega poučevanja nemškega glasoslovja. Vsebuje slušne, bralne in produktivne vaje, ki utrjujejo standardno nemško izreko na imitativni in kognitivni ravni. Gradivo je prvenstveno namenjeno študentom in študentkam germanistike ter učiteljem in učiteljicam nemškega jezika. Pričujoča zbirka vaj je povezana z univerzitetnim učbenikom »Deutsche Phonetik für slowenische Muttersprachler - Vokale und Konsonanten« (20222), ki vsebuje teorijo o segmentalni fonetiki nemškega jezika in predstavlja temeljno učno gradivo pri predmetu »Fonetika nemškega jezika «. Fonetična transkripcija temelji na kodifikaciji slovarja nemške izreke »Deutsches Aussprachewörterbuch« (2009).

Leto izida: 2023

Zbirka: Učbeniki FF

07. 06. - 08. 06. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

3. mednarodna konferenca doktorskih študentov na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

05. 06. 2024

Okrogla miza: Kam gre naša šola?

04. 06. - 04. 07. 2024

Razstava: RARARA umetnice Tinkare Nemec Herkess

03. 06. 2024

Semantične in pragmatične lastnosti turškega diskurzivnega členka hani