Gramatika slovenského jazyka pre nositel'ov slovinského, chorvátskeho a srbského jazyka. Diel 1, Morfológia

Avtor: Eva Tibenská

Visokošolski učbenik s svojo razumljivo in pregledno obliko približuje študentom posamezne besedne vrste in njihove leksikalne, morfološke in sintaktične značilnosti in klasifikacije. Učbenik je napisan v slovaškem jeziku, da bi študenti usvojili strokovni jezik s tega področja. Kot pomagalo služi prevod v hrvaščino, ki je eden izmed treh primerjalnih južnoslovanskih jezikov, kajti z učbenikom želimo izobraževati študente slovakistike ne samo v Sloveniji, ampak tudi na Hrvaškem in v Srbiji. Primerjave s temi tremi jeziki so prikazane s pomočjo tabel, kjer so poudarjene razlike v morfološkem podsistemu. Poudarek različnih vaj je prav v prepoznavanju teh razlik, ki so prikazane po delih, in sicer glede na posamezne pregibne vrste. Gre za prvi tovrstni učbenik v južnoslovanskem prostoru s poudarkom na morfologiji sodobnega slovaškega jezika v glavnem iz komparativnega in kontrastivnega vidika.

Leto izida: 2018

Zbirka: Učbeniki FF

28. 02. 2024
Oddelek za zgodovino, Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Oddelek za umetnostno zgodovino, Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Zgodovina v zidovih: kako pa kaj naša skrb za kulturno dediščino?

27. 02. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

V tovarni, na protestih in v domačih kuhinjah: med industrijskim delavstvom, o spominih in izkušnjah, o telesu ter spremembah

21. 02. 2024