Kaj počne tukaj samuraj? Vzhodnoazijski predmeti v zbirki Pokrajinskega muzeja Celje: katalog občasne razstave

Urednik: Barbara Trnovec, Nataša Vampelj Suhadolnik, Maja Veselič

Barbara Trnovec, Pokrajinski muzej Celje; Nataša Vampelj Suhadolnik, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta; Maja Veselič, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta; Mina Grčar, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta; Klara Hrvatin, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta; Helena Motoh, Znanstveno-raziskovalno središče Koper; Bojan Šibenik; Nataša Visočnik Gerželj, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta; Manca Jedretič; Darian Kocmur; Ruby Knap; Vid Seth Peterson. Pokrajinski muzej Celje hrani zanimivo zbirko predmetov vzhodnoazijskega izvora. Med njimi so tudi samurajska oprema, misijonarski zvitek, lakirani predmeti, kadilnika v obliki slona in poslikani pahljači. Kakšna je provenienca teh predmetov? Kdo so bili zbiratelji teh predmetov? Kdaj in kako so jih pridobili? Kakšni motivi so jih pri tem vodili? Na nekatera vprašanja poskušata odgovoriti občasna razstava Kaj počne tukaj samuraj? in pričujoči katalog, ki je izšel v sozaložništvu Znanstvene založbe Filozofske fakultete in Pokrajinskega muzeja Celje. Publikacija je brezplačna. Nekaj izvodov je na voljo v Knjigarni FF. Do nje pa lahko tudi prosto dostopate na portalu E-knjige ZZFF.

Leto izida: 2021

Tip vezave: mehka vezava

28. 02. 2024
Oddelek za zgodovino, Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Oddelek za umetnostno zgodovino, Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Zgodovina v zidovih: kako pa kaj naša skrb za kulturno dediščino?

27. 02. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

V tovarni, na protestih in v domačih kuhinjah: med industrijskim delavstvom, o spominih in izkušnjah, o telesu ter spremembah

21. 02. 2024