O poslanstvu humanistike in družboslovja: ob stoletnici Filozofske Fakultete Univerze v Ljubljani

Urednik: Barbara Pihler Ciglič, Katja Mahnič
Pred vami je jubilejna publikacija ob stoletnici Filozofske fakultete, največje članice Univerze v Ljubljani in največje slovenske fakultete. V njej je zbranih 27 prispevkov, ki z različnih zornih kotov osvetljujejo pomen humanistike in družboslovja v slovenskem prostoru, predvsem pa opozarjajo na njuno poslanstvo v času, ko hiter tehnološki razvoj in vsesplošna utilitarnost narekujeta kratkoročne in hitro merljive učinke, pozablja pa se, da sta družboslovna in humanistična misel bistveni za celostno razumevanje človeka, narave in sveta, saj zagotavljata vključujočo in k alternativam naravnano vizijo ter sta hkrati temelj kritičnega mišljenja.

Leto izida: 2021

Tip vezave: Trda vezava

Zbirka: Historia Facultatis

30. 05. 2024