Slovenščina po korakih: Desetnica, Povodni mož, Lepa Vida: po ljudskih pesmih in delih Franceta Prešerna ter Frana Milčinskega

Urednik: Magda Lojk, Matej Klemen, Mateja Lutar

Slovenščina po korakih je zbirka stopenjskih beril, v katerih najdemo zgodbe, ki so napisane ali prilagojene posebej za govorce slovenščine kot drugega ali tujega jezika. Knjižice so označene po stopnjah jezikovnega znanja. Stopenjsko berilo, v katerem so zgodbe Desetnica, Povodni mož, Lepa Vida, ima oznako 2 in je glede na SEJO primerno za bralce najmanj na stopnji A2. V tej knjigi lahko preberete zgodbe o treh ženskah, ki so zapustile dom in odšle na neznano pot. Kakšno življenje čaka najmlajšo hčerko Marjetico, lepo Urško in mlado mamo Vido? Ob besedilu so tudi naloge, s katerimi lahko preverite razumevanje zgodbe in ponovite besedišče.

Leto izida: 2022

Zbirka: Slovenščina po korakih

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

08. 03. 2024
Oddelek za slovenistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Simpozij raziskovalnega programa Slovenski jezik - bazične, kontrastivne in aplikativne raziskave

07. 03. 2024

Otvoritveni dogodek Dnevov enakosti spolov FF 2024

06. 03. 2024

On ve: Razbijamo predsodke. Gradimo mostove. Praznujemo skupaj.

06. 03. 2024
Oddelek za psihologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani