Učenci z učnimi težavami v šoli in kaj lahko stori učitelj

Avtor: Cirila Peklaj
Učbenik Učenci z učnimi težavami v šoli in kaj lahko stori učitelj (2., popravljena in dopolnjena izdaja) je namenjen bodočim učiteljem in tistim osebam, brez katerih še tako dobra institucionalna pomoč ne more biti uspešna. Učitelj je tisti, ki vsak dan, leto za letom, opazuje učenca, mu prilagaja pouk in ga spodbuja k napredku na njegovi poti. Samo učitelj, ki pozna učenca, njegova močna področja in njegove težave ter načine dela, bo učencu z učnimi težavami lahko pomagal na njegovi vse prej kot lahki poti in mu omogočil ustrezno učno okolje. Še tako dobra specialno pedagoška pomoč ni dovolj, kadar nima podpore v učiteljevem delu v razredu. Učbenik je zato namenjen bodočim učiteljem, da se bodo morda lažje spoprijemali s to zahtevno nalogo, ki jih čaka v šoli.

Leto izida: 2020

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje