Medvrstniško nasilje v šoli

Avtor: Katja Košir, Sonja Pečjak, Tina Pirc

Pred vami je druga, dopolnjena in razširjena izdaja knjige treh avtoric, ki se v slovenskem prostoru že več kot desetletje ukvarjajo s preučevanjem tega - v šolah močno prisotnega pojava. Že prva izdaja knjige iz leta 2014 je predstavljala sintezni prikaz obravnave medvrstniškega nasilja v šolah; druga izdaja pa pomeni nadgradnjo in posodobitev prve v več pogledih. Najprej v tem, da poskušajo avtorice vpeljati spremenjeno terminologijo poimenovanja oseb, ki sodelujejo v medvrstniškem nasilju. Namesto izrazov nasilnež in žrtev, ki še dodatno (stereo)tipizirata učence, predlagajo rabo izrazov "učenec, ki izvaja nasilje" in "učenec, ki doživlja nasilje". V letih od prve izdaje je zelo porastlo število raziskav, ki so pripeljale do boljšega razumevanja pojava medvrstniškega nasilja, npr. različnih oblik spletnega nasilja, dinamike medvrstniškega nasilja v obdobju mladostništva in novih instrumentov, kar vse posledično lahko prispeva k večji učinkovitosti preventivnih in intervencijskih pristopov.

Leto izida: 2021

Zbirka: Učbeniki FF

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje