Syntaxis latina. Zbirka vaj iz latinske skladnje

Avtor: Sonja Weiss

Zbirka vaj iz latinske sintakse je namenjena utrjevanju in poglabljanju znanja latinskega jezika, predvsem skladnje. Namenjena je študentom, ki že obvladajo latinsko oblikoslovje ter so seznanjeni z osnovami latinske skladnje. S svojim naborom slovničnih vaj in odlomkov, vzetih iz besedil klasičnih latinskih avtorjev pa je namenjena tudi vsem drugim, dijakom in študentom, ki želijo obnoviti ali nadgraditi svoje znanje latinskega jezika.Sonja Weiss je docentka za klasično filologijo FF UL, kjer že vrsto let poučuje latinski jezik. Ukvarja se tudi z jezikom in s kulturo srednjega veka in humanizma ter s prevajanjem in z interpretacijo antičnih filozofskih besedil.

Leto izida: 2016

Zbirka: Učbeniki FF

28. 02. 2024
Oddelek za zgodovino, Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Oddelek za umetnostno zgodovino, Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Zgodovina v zidovih: kako pa kaj naša skrb za kulturno dediščino?

27. 02. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

V tovarni, na protestih in v domačih kuhinjah: med industrijskim delavstvom, o spominih in izkušnjah, o telesu ter spremembah

21. 02. 2024