Tajvan: biser v neizprosni geopolitični realnosti

Avtor: Saša Istenič Kotar
Težko pričakovan učbenik o Tajvanu, ki na enem mestu podaja vse ključne informacije o državi, ki to je in ni, je izjemno dragocen in pomemben prispevek ne le za študente, temveč za širšo slovensko znanstveno in strokovno javnost. Učbenik podaja celovit in strokoven vpogled v pretekli in sodobni Tajvan ter vsebuje podrobnejšo analizo njegovih odnosov s Kitajsko, Japonsko, ZDA, EU in Slovenijo. Zelo aktualno delo je rezultat avtoričinih dolgoletnih analiz primarnih in sekundarnih podatkov tega raziskovalnega okolja in dnevnega spremljanja dogodkov v vzhodnoazijski regiji ter bo nedvomno zanimivo za vse, ki jih Tajvan zanima zaradi takšnih ali drugačnih razlogov.

Leto izida: 2021

Zbirka: Učbeniki FF

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje